Światowy Dzień Wody z PAH- 22 marca 2023r.

W naszej szkole dominował dziś kolor niebieski, a to za sprawą obchodów Akcja Światowy Dzień Wody z PAH (22 marca). Obchody Dnia Wody odbyły się pod patronatem PAH – Polska Akcja Humanitarna (PAH). Każda klasa oglądała prezentację przygotowaną na podstawie materiałów otrzymanych z PAH. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się czy nasze codzienne nawyki to wszystko, co możemy zrobić, aby oszczędzić wodę? Okazuje się, że jeszcze wiele działań i nawyków przed nami aby dbać o wodę.

Uczniowie tworzyli RZEKĘ WYZWAŃ, czyli na „kropelkach wody” wypisywali, co możemy zrobić, aby polepszyć stan dostępu do wody pitnej w różnych regionach świata.

Oczywiście jak co roku, uczniowie szukali ukrytych „KROPELEK WODY” rozmieszczonych po całej szkole, za które można było otrzymać słodki podarunek.

Każda klasa miała zrobione też pamiątkowe zdjęcie w tematycznej ramce.

Dodatkowo chętni uczniowie brali udział w nagraniu reportażu o wodzie.