Spotkanie autorskie z pisarką – Barbarą Kosmowską

wpis w: Aktualności | 0

    W dniu 26 października uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w spotkaniu autorskim z jedną z najpopularniejszych polskich autorek powieści dla młodzieży- Barbarą Kosmowską. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury „ Batory”, a poprowadziła je nasza Pani Bibliotekarka – Marzena Naliwajko.

    Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z gościem, podczas której okazało się , że pani Kosmowska to pełna ciepła , humoru oraz szacunku do swego czytelnika osoba. Opowiedziała zgromadzonym o początkach swej kariery pisarskiej oraz głównych problemach młodzieży, jakie porusza w swych powieściach.  Uczestnicy spotkania mieli również okazję zadać pytania pisarce, na które udzielała wyczerpujących odpowiedzi. 

    Po zakończonym spotkaniu pani Kosmowska spotkała się z czytelnikami, by wpisać do książek piękne dedykacje z podpisem i pozować do wspólnych zdjęć.

    Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i emocji. Dzięki spotkaniu mieliśmy również okazję wzbogacić zasoby naszej biblioteki o kolejne pozycje książkowe pisarki. Chyba żadna szkoła w Chorzowie nie może poszczycić się pełnym księgozbiorem tej autorki z dedykacją i autografem.

    Zapraszamy do odwiedzenia  półeczki Barbary Kosmowskiej w naszej bibliotece!

Opracowała: p. B. Furmańska