wood houses school old

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

wpis w: Aktualności | 0
Dzień 1-go września!
Sala gimnastyczna pęka w szwach. Na twarzach dzieci uśmiechy, radość ze spotkania z koleżankami, kolegami, ale też szczypta żalu i tęsknoty za wakacjami, które właśnie minęły. Rodzice są przejęci i dumni. Nauczyciele spokojni i dobrze przygotowani. Wszystko to bardzo wyraźnie mówi nam, że właśnie rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017! Wypoczęci, pełni energii i siły, jesteśmy gotowi, by stawić czoła nowym wyzwaniom.
Przedstawiamy kilka zdjęć z akademii, podczas której uczniowie klas III przypomnieli nam, że 1 września to nie tylko pierwszy dzień szkoły. W historii naszego narodu 1 września to także dzień rozpoczynający II wojnę światową. Wiele lat temu w 1939 roku uczniowie zamiast pierwszego dzwonka w szkole usłyszeli wybuchy spadających bomb. Po części upamiętniającej te wydarzenia trzecioklasiści w muzycznej formie pożegnali wakacje i radośnie powitali wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uroczystego powitania dokonała też Pani Dyrektor Hanna Gościniak życząc powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Tekst opracowała: K. Mrówka