„Poznaj sport – odkryj siebie”. Kolejne zajęcia naszych uczniów w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej.

W ostatnim czasie uczniowie, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej w obszarze wychowania fizycznego mieli okazję poznać bliżej dyscyplinę sportu jaką jest szermierka. Zgodnie z założeniem prowadzonej innowacji była to kolejna dyscyplina sportowa, która miała zaciekawić naszych podopiecznych i udało się to w 100%.

Dzięki uprzejmości Pani trener Anny Agbas z UKS „Floret” Ruda Śląska uczniowie poznali tajniki władania białą bronią oraz specyfikę tej niezwykle ciekawej dyscypliny sportu. Szabla, szpada, floret ……. od teraz już te odmiany szermierki nie mają przed nami tajemnic, a uczniowie oprócz ogromnej dawki wiedzy teoretycznej, przede wszystkim sami mogli poznać podstawowe pozycje i sposoby poruszania się oraz prowadzenia walki.

Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23 w Rudzie Śląskiej, gdzie na co dzień swoje treningi prowadzi klub UKS „Floret”, wszystkich chętnych zachęcamy do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportu.