Poetyckie zabawy klasy 6b

wpis w: Aktualności | 0

Są takie dni, gdy każdy może być poetą…

Na jednej z ostatnich lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 6b mieli okazję  przyjrzeć się bliżej twórczości poetyckiej i samemu procesowi tworzenia wiersza. Zainspirowani jednym z nich, postanowiliśmy sami zostać poetami. Efekty naszej zabawy można podziwiać w galerii.  Bawiliśmy się świetnie i odkryliśmy „Radość pisania” o której wspomina nasza noblistka Wisława Szymborska.

Tristan Tzara
***
Weź numer gazety
Chwyć nożyczki
Wybierz artykuł długości
Wiersza, który chcesz napisać
Wytnij ten artykuł
Starannie wybierz słowa
Włóż [je] do worka
Delikatnie wstrząśnij
Wybierz pewną ilość słów
Przepisz starannie w porządku
W jakim te słowa opuściły worek.
Wiersz taki będzie twym wizerunkiem
A ty zostaniesz pisarzem
Niezmiernie oryginalnym
O pięknej wrażliwości
Choć-niedocenionej

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny