Planetarium klas 6-tych

29 listopada nasza klasa 6b wraz z klasą 6c i 6a wybrały się  do Planetarium Śląskiego. Były tam omawiane  dwa tematy: pierwszy- „Skutki ruchu obrotowego Ziemi”- pani prowadząca wskazywała nam, co możemy zobaczyć przez całą następną noc. Dowiedzieliśmy się, że moglibyśmy nad ranem zobaczyć nawet Saturna! Potem nastąpiła 15-minutowa przerwa- mogliśmy kupić coś do jedzenia i pamiątki. Po przerwie omawiany został  drugi temat: „Skutki ruchu obiegowego Ziemi”- na tej prelekcji pani prowadząca pokazywała nam gwiazdozbiory, które możemy zobaczyć przez cały rok, na przykład: Orion, Mały Wóz, Koziorożec itd. W sklepikach w Planetarium można było kupić ciekawe pozycje książkowe dotyczące kosmosu-  ja kupiłem kalendarz wydarzeń astronomicznych.  Po wizycie w Planetarium wróciliśmy do szkoły. Bardzo mi się podobała ta wycieczka!

Tekst opracował: Wiktor Pawlikowski uczeń klasy 6b