Odblaskowa szkoła

wpis w: Aktualności | 0

W rozpoczynającym się roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję spróbowania swoich sił w wyjątkowym konkursie „Odblaskowa szkoła”. Pierwsza edycja pilotażowego ogólnopolskiego konkursu prowadzonego przez Komendę Główną Policji w Warszawie ma na celu poznanie kreatywnych i nieszablonowych pomysłów młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Konkurs ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, w elementy odblaskowe, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa i popularyzowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci szkół podstawowych. Działania te mają również za zadanie popularyzowanie stosowania i wyposażenie w odblaski jak największej ilości uczestników ruchu drogowego, jak również zwiększenie aktywności w tym zakresie dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów.

W dwunastce już wiele się dzieje! Został ogłoszony konkurs plastyczny, niebawem uczniowie będą mogli skorzystać z przeglądu rowerów przeprowadzanego przez Komendę Miejską Policji w Chorzowie. Przed nami wiele wydarzeń, atrakcji i spotkań związanych z akcją „Odblaskowa szkoła”. Obserwujcie nas!

Opracowała: M. Górny, U Ryś- Sowińska