Lecie

Obchody 60-lecia Szkoły

wpis w: Aktualności | 0

Jest taka szkoła

Rok 2015 jest szczególny dla naszej szkoły, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu, kiedy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej placówki. 19 listopada rozpoczęliśmy uroczyste obchody związane z jubileuszem, które będą kontynuowane w ciągu całego roku szkolnego. Dla nas wszystkich ten dzień był zwieńczeniem pracy, wielogodzinnych przygotowań i oczekiwania na uroczyste rozpoczęcie jubileuszu.

Uroczyste obchody rozpoczęliśmy tego dnia od Mszy świętej w Kościele pw. Jezusa Dobrego Pasterza. We Mszy świętej brali udział zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie. Wśród tych ostatnich byli pierwsi uczniowie w historii naszej szkoły, którzy rozpoczęli naukę 60 lat temu. Podniosłość święta podkreśliło tego dnia poświęcenie sztandaru szkoły.

Po mszy świętej uroczystość została przeniesiona do Domu Kultury, gdzie czekały na nas występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Gości powitała Pani Dyrektor Hanna Gościniak, która przedstawiła zgromadzonym historię szkoły, podkreślając tym samym jak zmieniała się szkoła na przestrzeni lat. Przemówieniu pani Dyrektor towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia prezentujące szkołę, nauczycieli, sale lekcyjne sprzed lat. Był to moment, kiedy na wielu twarzach zagościły łzy wzruszenia.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, przedstawiciele władz, poradni psychologiczno-pedagogicznej, nauczyciele i dyrektorzy związani niegdyś z naszą szkołą.

Część artystyczna miała charakter wspomnień na temat tego, co w szkole jest organizowane, jakie uroczystości obchodzimy i jak przebiegają obchody imprez szkolnych organizowanych każdego roku. Prowadzące uroczystość wprowadzały tym samym zgromadzonych gości w życie naszej szkoły. Uczniowie z kolei prezentowali różnorakie talenty wokalne, aktorskie, muzyczne i taneczne. Zwieńczeniem występów było wykonanie przez chór nauczycielski piosenki pt. „List do świata” grupy „Pod Budą”.

Był to ważny i wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły i dostarczył nam wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim tym, którzy uświetnili swoją obecnością tę wyjątkową uroczystość.

D. Panfil