Obchody 11 listopada

wpis w: Aktualności | 0

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – od poniedziałku w naszej szkole uczniowie podejmowali różnorodne aktywności mające na celu uczczenie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uczniowie wykonywali ogromne tematyczne kolorowanki, na otrzymanych puzzlach ukazywali piękno naszego kraju, przygotowywali pocztówki z Polski, umieszczając na nich elementy polskich krajobrazów, symbole przedstawiające polskie tradycje i wiele więcej. Natomiast nasi starsi uczniowie napisali Listy do Niepodległej, w których zawarli swoje przemyślenia na temat: O co chciałbym prosić Polskę, by żyło się w niej dobrze. 

W wyniku działań podjętych przez uczniów powstało wiele niesamowitych prac plastycznych oraz mnóstwo pięknych, mądrych i wzruszających listów. Wszystkie prace zostały „wysłane” – wrzucone do specjalnie przygotowanej skrzynki, która stanęła w głównym holu szkoły. Przygotowane prace ukazały, jak bliska sercom naszych uczniów jest nasza Ojczyzna.

Zwieńczeniem wszystkich aktywności było dzisiejsze wspólne, uroczyste odśpiewanie hymnu. Natomiast na przerwach uczniowie mieli możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Opracowała: J. Tomczak