NAUKA dla CIEKAWSKICH- zajęcia interdyscyplinarne (9)

W dniu 30.01 podczas zajęć z fizyki i matematyki w Pałacu Młodzieży w ramach cyklu Nauka dla Ciekawskich zajmowaliśmy się bardzo ciekawym zjawiskiem zwanym fluorescencją. Podczas wykonywania doświadczeń fizycznych naświetlaliśmy lampą UV różne substancje i obserwowaliśmy, jak zmienia się ich kolor pod wpływem promieniowania UV. Było to bardzo ekscytujące, zwłaszcza gdy oglądaliśmy nasze zęby lub paznokcie pomalowane odpowiednim lakierem. W trakcie zajęć z matematyki rozwiązywaliśmy różne zagadki logiczne, które pozwoliły  nam rozwijać procesy myślenia, wnioskowania i zapamiętywania. W atmosferze rywalizacji o punkty przyznawane za poprawnie rozwiązane zadania nawet nie zauważyliśmy, że uczymy się ważnych rzeczy w formie zabawy.

Tekst przygotowała: p. M. Fragsztajn