Lasy i mokradła Górnego Śląska

wpis w: Aktualności | 0

WYSTAWA „LASY I MOKRADŁA GÓRNEGO ŚLĄSKA”

     W dniu 3.12.2014r. uczniowie naszej szkoły byli na wystawie „LASY i MOKRADŁA…” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zajęcia odbywały się w ramach spotkań z klasami trzecimi, jednak byli też uczniowie z klas 4-6 szczególnie zainteresowani przyrodą.

Zwiedzanie wystawy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, ponieważ są na niej przedstawione eksponaty zwierząt żyjących w lasach i na mokradłach. Bardzo ciekawie o wszystkich zwierzętach opowiadał pan przewodnik, który dodatkowo mówił nam wiele ciekawostek z życia lub obyczajów zwierząt.

Na koniec  poszliśmy obejrzeć wystawę etnograficzną dotyczącą życia  codziennego ludzi na Górnym Śląsku, ich zwyczajów i obrzędów.

Wystawę w Muzeum polecamy wszystkim uczniom, nawet tym niezainteresowanym przyrodą czy etnografią.

                         

                    

                  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *