Łamańce językowe – wiosenne wierszyki łamiące języki

wpis w: Aktualności / Informacje | 0

 

W dniach od 20.03.-24.03.2017r. każda klasa wspólnie z nauczycielem wychowawcą lub polonistą, podczas lekcji mogła wziąć udział w zabawie logopedycznej. Zadanie polegało na odczytaniu chórem tekstu wierszyka, który pojawi się na prezentacji pt.”Wierszyki łamiące języki” autorstwa M. Strzałkowskiej. Dodatkowo, chętne osoby, chcące pobawić się żywym słowem, mogły stoczyć potyczki językowe w gabinecie pod okiem logopedy. Na gazetce na parterze, jak również w wielu miejscach w  szkole uczniowie mogli pobawić się żywym słowem – poczytać różne zdania i wierszyki „łamiące języki”.

Ogłoszono również konkurs dla odważnych i chętnych na „Własne łamańce językowe”.

Miło mi poinformować, że zwyciężczynią w konkursie została uczennica kl. 6b – K. Pogoda, która napisała dwa wierszyki, jak również wyróżniono ucznia kl. 5c – O. Misza. Serdecznie dziękuję za udział w konkursie, za chęci i pomysł.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka