Konkurs pt. Mistrz Mapy

wpis w: Aktualności, Konkursy | 0

W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny pt. Mistrz Mapy, edycja: Europa. Konkurs składał się z 4 etapów i na każdym z nich uczniowie musieli wykazać się znajomością państw europejskich, ich stolic i flag. Dodatkowo etap 4 dotyczył tylko państw należących do Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i 28 śmiałków co miesiąc rywalizowało o tytuł Mistrza Mapy. Uczniowie wykazali się ogromną znajomością tematyki. Ważnym atutem rywalizacji było zaangażowanie wszystkich uczniów we wzajemną współpracę, wzajemne odpytywanie się, wzajemne śledzenie mapy. Dodatkowo uczniowie zaangażowali w konkurs swoje rodziny, bo któż nie zna się najlepiej na mapie jak Dziadkowie i Rodzice. I pomimo, iż Mistrz jest tylko jeden, wszystkim uczestnikom należą się duże PODZIEKOWANIA i GRATULACJE!

Wyniki konkursu:

1 miejsce i tytuł Mistrza Mapy- Wojciech Kwandrans kl. 6a
2 miejsce i tytuł viceMistrza Mapy- Hanna Burek kl. 7b
2 miejsce i tytuł viceMistrza Mapy- Kacper Marondel kl. 6a
3 miejsce- Borys Rabcewicz kl. 8b