Klasy 7 i 8 podczas Szkolnych Marszy Historyczno- Przyrodniczych

W miesiącu kwietniu klasy 7 i 8 uczestniczyły w Szkolnych Marszach Historyczno- Przyrodniczych po Chorzowie. Jednym ze stanowisk na trasie Marszy były zajęcia w Muzeum Hutnictwa. Na miejscu czekało wiele atrakcji. Była część wykładowa gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym, a podczas części warsztatowej młodzież na lnianych torbach sama tworzyła wzory z pieczątek z obrazkami związanymi z hutnictwem. Między obiema częściami klasa uczestniczyła w krótkim seansie filmowym, na którym dosłownie można było poczuć zapach stali.

Następnie klasy wędrowały po Chorzowie zapoznając się z ciekawymi miejscami naszego miasta m. in. kościołem ewangelicko-augsburskim imieniem Elżbiety, budynkiem Państwowej Straży Pożarnej, pomnikiem Powstańca Śląskiego i ul Wolności. Uczniowie mieli do wykonania zadania, w ramach rywalizacji międzyklasowej. Czekamy na wyniki …