Klasa 6b- Europa i ja- Grecja- ogólnopolski projekt geograficzny

W II półroczu 2022/2023, klasa 6b brała udział w ogólnopolskim projekcie o tematyce geograficznej pt. „Europa i ja- Grecja”.

W ramach projektu uczniowie wykonywali różne zadania dzięki, którym poznawali Grecję, nie tylko od strony geograficznej.

Projekt został podsumowany przygotowaniem wspólnego posiłku w postaci dania z oliwy i oliwek oraz tzatzyków, czyli uczniowie wykonali zadanie nr 6.

Dodatkowo został odtańczony taniec, który każdemu kojarzy się z Grecją, czyli zorba. (wykonane zadanie 7)

Zadania, którem mieli do wykonania uczniowie:

zadanie nr 1- Poznajemy symbole narodowe Grecji. (Hania B., Jakub Sz., Jakub W.)

zadanie nr 2- Poznajemy grecką bajkę, książkę, słuchowisko lub film. (Daniel M., Yosef E.))

zadanie nr 3- Słownik obrazkowy grecko- polski. (Martyna K., Ola Sz.)

zadanie nr 4- Co koniecznie trzeba zobaczyć w Grecji? (Gosia K., Alicja K.)

zadanie nr 5- Poznajemy zwierzęta i rośliny Grecji. (Mateusz M., Paweł I.)

zadanie nr 6- Grecka kuchnia- przygotowanie dania z oliwy i oliwek oraz tzatzyków. (cała klasa)

zadanie nr 7- Muzyka Grecji. (Wiktoria G.)

zadanie nr 8- Greckie zabawy. (Filip W., Piotrek G., Kuba Sz.)

zadanie nr 9- Liczymy po grecku. (Julka K., Nicola J.)

zadanie nr 10- Sławne postacie z Grecji. (Gosia D., Ewelina G.)