Edycja 2018

wpis w: eTwinning | 0

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1A biorą udział w projekcieTeddy explores Europe. Jego głównym założeniem jest stworzenie albumu (w wersji papierowej, lub

elektronicznej) ze zdjęciami misia w różnych sytuacjach z życia codziennego uczniów. Dzieci i rodzice za pomocą fotografii dokumentowali pobyt misia w swoich domach. Nauczyciele zaś fotografowali przygody misia w naszej szkole. W końcowej fazie projektu, szkoły partnerskie wymienią się albumami. Dzięki temu uczniowie mają poznać zwyczaje rówieśników z innych krajów. W projekcie bierze udział 14 szkół, między innymi z Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Hiszpanii i Słowenii.

Dodatkowo, na jednej z grudniowych lekcji języka angielskiego uczniowie wykonywali kartki świąteczne dla przedszkolaków w Słowenii. Przy okazji uczyli się nazw kształtów w języku angielskim (projekt kartki wykonywali z wyciętych figur: prostokąta, koła, kwadratu i trójkąta). Kolejnym elementem było wykonanie przez uczniów logo projektu. Poniżej prezentujemy pracę, która stanęła do konkursu na główne logo projektu Teddy explores Europe.

Tekst opracowała: p. Zuzanna Kulik