Dzień Europejski

29 marca odchodziliśmy w szkole Dzień Europejski. W tym roku poznawaliśmy słoneczną i piękną HISZPANIĘ. Klasa 4a wespół z klasą 3c, szkolnym chórkiem i tancerkami z klas 4 i 5 przygotowała przedstawienie pt. Europejskie Statuetki Dwunastki. Na uroczystej gali, w obecności hiszpańskiej pary królewskiej wręczono statuetki w przeróżnych kategoriach. Flamenco zdobyło statuetkę w kategorii Taniec Roku, hiszpańskie gaspacho w Palce Lizać zaś Osobistością Roku został Zorro. Wydarzeniem Wszechczasów okazała się hiszpańska corrida a Najlepszą Drużyną Piłkarską została FC Barcelona. Galę zakończył występ znakomitego hiszpańskiego piosenkarza Szymona Alvaro w hicie wszechczasów Viva Espania.

W tym dniu uczniowie dzięki szkolnej galerii udali się w podróż na Wyspy Kanaryjskie, gdzie mogli wysłuchać pełnej ciekawych informacji prezentacji multimedialnej dotyczącej oczywiście Hiszpanii.

Na korytarzu w czasie przerw dziewczyny wykonywały hiszpańskie wachlarze, a chłopcy maski Zorro.

Tekst opracowała: p. I.Zając