Dzień Europejski

wpis w: Aktualności | 0

29 marca odchodziliśmy w szkole Dzień Europejski. W tym szczególny roku 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy właśnie naszą POLSKĘ. Odbyła się uroczysta, ale nie pozbawiona humoru, akademia. Podczas podróży w poszukiwaniu nowego miejsca do życia pewnej czteroosobowej rodziny, poznaliśmy przepiękne zakątki naszego kraju. Nauczyliśmy się nawet śpiewać po kaszubsku!

W tym dniu uczniowie otrzymali kosze z czerwonymi i niezwykle słodkimi jabłkami. Część klas spałaszowała je od razu, natomiast inni przygotowywali przeróżne smakołyki w tym cudownie pachnące ciasteczka. Rozwiązywano również quiz dotyczący wiedzy o naszym kraju, a na korytarzach można było znaleźć interesujące ciekawostki historyczne.

W szkole dominowały biało-czerwone barwy. Wszyscy, bez wyjątku ubrali się niczym reprezentacja Polski. Dzień ten niezwykle cieszył oko, ale także serce!

Tekst opracowała: p. M. Górny