Dni Bezpiecznego Internetu

wpis w: Aktualności | 0

7 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku jest ważnym wydarzeniem na całym świecie. Dzień Bezpiecznego Internetu zapoczątkował coroczne działania mające na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasi uczniowie brali udział w lekcjach online organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które były poświęcone następującym tematom: Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet, Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa, Sieciaki – Internet bez przesady. Ponad to podczas przerw chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w Internecie podczas quizu w aplikacji Kahoot.

Tekst opracowała: p. Sylwia Przybylska