Dni Bezpiecznego Internetu

wpis w: Aktualności | 0

Tegoroczne Dni Bezpiecznego Internetu przebiegały pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Uczniowie wzięli udział w lekcjach, na których rozmawiali o zasadach panujących w internecie czyli netykiecie. Zgodnie z kierunkiem obranym na ten rok szczególnie skupiliśmy się na kulturze i szacunku, jakie powinniśmy okazywać sobie zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Każda z klas miała za zadanie obejrzeć wybrany filmik w popularnym serwisie youtube.com, a następnie wykonać plakat, w którym uczniowie wyrażą swoje komentarze na temat filmu przestrzegając zasad netykiety. Podczas Dni Bezpiecznego Internetu uczniowie mogli  także spróbować swoich sił w quizie, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w internecie. Najlepsi zostali nagrodzeni szóstkami z zajęć komputerowych.

To my kreujemy wirtualną rzeczywistość, dbajmy więc o to, by czuć się w niej dobrze.
tekst opracowała: p. K. Mrówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *