Czupel

CZUPEL

     Kolejny szczyt Korony Gór Polski zdobyty. W dniu 12.10.2014r. wytrwali turyści z naszej szkoły zdobyli Czupel (933 m. n. p. m.) leżący w Beskidzie Małym. Razem z nami wybrali się też niektórzy rodzice oraz cały czas wytrwali absolwenci naszej szkoły.

Po dość forsownym podejściu z Przełęczy Przegibek weszliśmy na Magurkę Wilkowicką, która przywitała nas słoneczną pogodą. Krótki odpoczynek w schronisku i ruszyliśmy dalej. Droga z Magurki wiodła w dużej mierze odkrytymi polanami, dzięki czemu podziwialiśmy widoki Beskidu Małego. Około godziny 13:00 zdobyliśmy Czupel, z którego rozciągał się piękny widok m. in. na górę Żar z charakterystycznym zbiornikiem elektrowni szczytowo- pompowej. Krótka sesja fotograficzna na szczycie Czupla upamiętniająca nasz pobyt i dalej w drogę, schodziliśmy czerwonym szlakiem do Międzybrodzia Bialskiego. I tam zakończyliśmy wyjazd pysznymi lodami.

Kolejny wyjazd zapadnie w naszej pamięci jako bardzo udany- była piękna i słoneczna pogoda, zdobyliśmy kolejny szczyt Korony oraz jak zwykle dopisywały nam humory.