1. Plemię Indian, z którego wywodził się znany wódz Geronimo. Kiedy budowali wickiup, zazwyczaj ustawiali je w centrum obozowiska i przeznaczali dla kobiet, dzieci i starców. Wojownicy swoje szałasy stawiali wokół obozu, tworząc niejako „mur obronny” dla całej społeczności.
2. Plemię to stworzyło jedną z najbardziej zaawansowanych cywilizacyjnie kultur Indian Ameryki Północnej. Nazwa własna plemienia to Haudenosaunee, czyli „Lud Długiego Domu”.
3. Grupa ludów indiańskich mówiących językami z rodziny maja. Główne osiągnięcia tej cywilizacji w dziedzinie architektury stanowiły monumentalne zespoły przestrzenne, złożone ze świątyń na wysokich piramidach schodkowych, pałaców, tarasów, dziedzińców i kamiennych boisk do gry w piłkę.
4. Mało znana cywilizacja prekolumbijskiej w kulturze ze środkowego Meksyku. Trwająca około 500 lat. Głównym ośrodkiem- stolicą była Tula (Tollan).
5. Najsilniejszy w prekolumbijskim Meksyku naród indiański, zazwyczaj nazywali siebie terminem Mexica. Załozyli swoją stolicę w miejscu, w którym zobaczyli orła siedzącego na kaktusie. Osuszyli oni znajdujące się na tych terenach bagna i utworzyli sztuczne wyspy, przygotowując je pod uprawy.
6. Obecnie ich osady znajdują się na Grenlandii i północnej części Ameryki Północnej. Mniejsza grupa mieszka na Syberii Wschodniej. Jedzą surowe ryby i gotowane mięso z olejem fokowym. Olej z fok służy również do ogrzewania domów.
7. Osoba, której jeden z rodziców jest Indianinem lub Indianką, a drugim biała kobieta lub mężczyzna.