Akcja „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… 
Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach. Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

W tym roku szkolnym Organizacja UNICEF zaprasza nas do udziału w akcji charytatywnej na rzecz pomocy dzieci w Syrii. W miesiącu styczniu uczniowie podczas lekcji z wychowawcą  zapoznają się z materiałem filmowym i prezentacją na temat trudnych losów dzieci objętych wojną.  W  dniu 16 stycznia podczas spotkań z rodzicami odbędzie się kiermasz wypieków, z którego zbiórka pieniędzy zostanie przekazana Organizacji UNICEF. Zapraszamy do udziału w akcji.

 

 

Koordynator do spraw UNICEF i Samorząd Uczniowski