Obchody 100-lecia Niepodległości - baner

100. rocznica urodzin Naszej Ojczyzny

wpis w: Aktualności | 0

Akcja „Podaj Niepodległą”

Dwie sąsiadujące ze sobą placówki — SP 14 i SP 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zorganizowały akcję Podaj Niepodległą. Wydarzenie miało miejsce na ścieżce rowerowej znajdującej się przy ul. Skrajnej. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami poprzez podawanie sobie białych i czerwonych kartoników stworzyli flagę Polski o długości 150 m, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na trasie dzieci wznosiły uroczyste okrzyki na cześć ojczyzny. Oprócz tego poszukiwały fragmentów listu do Polski,
z których później ułożyły wspólny tekst. Na co dzień rywalizujący ze sobą uczniowie odwiedzili się w swoich szkołach. Za każdy znaleziony fragment listu klasy otrzymały „upominek” w postaci woreczka wypełnionego wstążkami w narodowych barwach. Po powrocie do szkół dzieci ozdobiły nimi ogrodzenia swoich placówek.

Akcja została objęta patronatem medialnym TVP 3 Katowice i TVS. Odwiedzili nas również Zastępca Prezydenta Miasta, pan Marcin Michalik oraz dziennikarze TVN24, Com Tv, Tuba TV, Radio Katowice, Chorzowianin. Oto linki do artykułów:

chorzow.naszemiasto.pl Dziennik Zachodni mieszkancy.chorzow.eu Chorzowianin Radio Katowice

FILM serwisu Chorzowianin

Tekst opracowała: p. M. Górny

Poniżej prezentujemy wydarzenia, które odbywały się w mieście z okazji 100. rocznicy
odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„100 drzew na 100-lecie Niepodległej” – fotorelacja

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Godzina 11:11

Przyłączyliśmy się do pobijania rekordu ilości osób odśpiewujących hymn.

Wielce przejmującym było dla nas nauczycieli patrzeć na naszych uczniów w wieku od 6 do 14 lat śpiewających pięknie, z zachowaniem wzorowej postawy czterech zwrotek hymnu.

Wzruszająca chwila.


Godzina 11:50

Dzisiaj spotkaliśmy się na nietypowym przyjęciu urodzinowym. Solenizantką była Polska, gośćmi wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. Świętowanie umiliły nam prezenty – podarunki uczniów jakimi były: piosenki, wiersze, tańce, utwory wykonywane na dzwonkach, pokazy mody w barwach narodowych, lingwistyczne popisy – „Kocham Cię Polsko” w różnych językach, zwycięstwa sportowe i spory zasób wiedzy geograficznej na temat Polski ubogacony ilustrowaną mapą Polski.

W centrum tym razem stanął uroczyście nakryty stół. Na przyjęciu nie zabrakło  tradycyjnego „Sto lat, sto lat…”, a dzięki rodzicom biało – czerwonego słodkiego poczęstunku.

To był dobry czas.

Tekst opracowała: p. Agnieszka Reim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *