Zdrowe Odżywianie

Ubiegłe półtorej tygodnia upłynęło w zerówce pod hasłem zdrowego odżywiania. W ubiegłym tygodniu dzieci wzięły udział w konkursie „Witaminki – rosnę zdrowo” organizowanym przez Przedszkole nr 1 z Chorzowa i wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Recepta na zdrowie”. Podczas konkursu wiedzy w Miejskim Domu Kultury „Batory” reprezentowała nas Kaja. Przywiozła dla nas do przedszkola nagrody – nową piramidę zdrowia oraz książeczki i zabawki. Z kolei w tym tygodniu dzieci włączyły się w szkolną akcję „Przez jedzenie i ruch mężnieje duch!”. Rozmawialiśmy na temat zasad zdrowego odżywiania i korzystnego wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Wspólnie wykonaliśmy piramidę żywienia i aktywności fizycznej. Oby zasady zdrowego odżywiania pozostały już z nami na zawsze!

Tekst opracowała: p. A. Pawlikowska