Zajęcia na temat Praw Dziecka- Pomoc dla Jemenu.

wpis w: Klub szkół UNICEF | 0

W czasie I półrocza w naszej szkole przeprowadzaliśmy zajęcia na temat Praw Dziecka- Pomoc dla Jemenu.
Pierwsza propozycja skierowana była głównie dla klas młodszych. Niektórzy wychowawcy podjęli  inicjatywę, czyli udział w akcji   Lepszy świat dla dzieci w Jemenie – wspólne tworzenie prac plastycznych/graficznych, obrazujących wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. Prace uczniów można podziwiać na stronie szkoły.

W klasach 4-8 uczniowie na zajęciach online z wychowawcą zostali zapoznani z materiałem UNICEF   Wspólna podróż po Jemenie, a następnie mieli  wspólnie z najbliższymi przyjrzeć się sytuacji rówieśników w Jemenie, podczas wspólnego oglądania w domu prezentacji przygotowanej przez UNICEF. Przybliżała ona trudną sytuację dzieci w tym kraju. Można było porozmawiać o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane oraz skorzystać również z quizu on-line  Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka.
Z opinii wychowawców wynika, że klasy chętnie zapoznały się z powyższą tematyką.

Lepsze jutro dla dzieci – prezentacja

Agnieszka Mieszała