Zagadki – 06.11

wpis w: Aktualności | 0

KLASA IV

Liczbowe ZOO

Liczbowe ZOO

Każdy obrazek zastępuje pewna liczbę. Liczby te, dodane
do siebie, dają sumy zapisane na końcu rzędów i kolumn.

  1. Jaka liczba kryje się pod obrazkiem koali, małpki, ośmiornicy a jaka pod obrazkiem lwa?

Bali i spółka – Cz. 1.

  1. Krasnale, Ali i Bali to bracia bliźniacy, którzy bardzo lubią cukierki. Często chodzą po nie do leśnego sklepu. Tym razem kupili „Zielone runo” i „Jagody pięknotki” – każdych po 1 kg. Cena „zielonego runa” to 6,80 zł, „Jagody pięknotki” były droższe o 3,70 zł. Wracając do domu, krasnale zmieszały oba smaki razem. Ile zapłaciliby za 1 kg takiej mieszanki?
    Przedstaw obliczenia.

KLASA V

Szczęśliwe rodzeństwo

  1. Stefan i Regina są rodzeństwem. Stefan ma trzy siostry, Regina ma trzynastu braci. Ile jest równy iloczyn liczby braci Stefana i liczby sióstr Reginy?

 

Ważenie – Cz. 1.

  1. Ciężarki o masie 1 g, 2 g, 3 g, 4 g, 5 g, 6 g, 7 g, 8 g, 9 g podziel na trzy grupy w ten sposób, by każda grupa ciężarków ważyła tyle samo.

 

KLASA VI

Wędrówka ślimaków

  1. Po placu wybrukowanym identycznymi prostokątnymi kostkami wędrują cztery ślimaki: Fin, Pin, Rin i Tin. Poniżej pokazano trasę wędrówki każdego ślimaka i informację o jej długości. Jaka jest długość trasy ślimaka Tina?

Wędrówka ślimaków

Solenizantki

  1. Każda z pięciu dziewczynek Ada, Basia, Celina, Daria i Ewa napisała liczbę, która była wynikiem pomnożenia liczb numeru miesiąca swoich urodzin i numeru dnia tego miesiąca. Te liczby to odpowiednio: 31, 58, 5, 210, 360. W których miesiącach dziewczynki obchodzą urodziny, jeśli wiadomo, że każda z dziewczynek urodziła się w innym miesiącu?

Rozwiązania oddaj swojemu nauczycielowi matematyki
lub wrzuć do skrzynki konkursowej w sali 21.
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.