Wycieczka do Wieliczki

wpis w: Aktualności | 0

Wycieczka do Wieliczki klas drugich

Wycieczka klas 2 do Kopalni Soli Kamiennej Wieliczka odbyła się 24 listopada 2016r. Przewodnicy oprowadzali nas, opowiadając przy tym ciekawe historie i legendy, a nawet uczyli nas wierszyków : „Lewa rączka pracuje i drzwi przytrzymuje”.Zwiedzanie odbywało się na kilku poziomach, schodziliśmy ponad 380 schodami, a końca nie było widać. Zeszliśmy na głębokość ponad 100m. Widzieliśmy między innymi kaplicę Św. Kingi, komorę Mikołaja Kopernika, komorę Kazimierza III Wielkiego, komorę Weimar oraz wiele innych. Niezwykłą atrakcją były Soliludki- figurki solnych krasnoludków.Wreszcie powrót na powierzchnię odbył się specjalną windą, obsługiwaną przez ludzi. Przejazd windą był emocjonujący, radosny, a nawet pełen pisków…
Wrażenia z wycieczki pozostaną długo w naszej pamięci.
Tekst opracowała: p. Magdalena Jokiel