Wycieczka do restauracji Food&Ball

wpis w: Aktualności, Świetlica | 0

29.09.2021r. część uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, w ramach wygranej w ogólnopolskim konkursie „Dobrze Jemy”, uczestniczyła w wycieczce do Restauracji Arkadiusza Milika – Food&Ball w Katowicach.

Wycieczka została zorganizowana przez Fundację „Szkoła na Widelcu” i stanowiła ciekawe podsumowanie działań z zakresu edukacji żywieniowo-kulinarnej, podejmowanych przez naszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021.

Podczas pobytu w restauracji uczniowie zostali zapoznani z tematem sezonowości w kuchni, dowiedzieli się na czym polega praca szefa kuchni, czy managera restauracji, a także mogli podejrzeć, w jaki sposób w kuchni przygotowywane są posiłki. Na zakończenie interesującego spotkania, szef kuchni przygotował specjalnie dla naszych uczniów pyszny obiad. Zarówno atrakcje, jakie spotkały naszych uczniów podczas wycieczki, jak i oryginalny wystrój restauracji, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.