Wizyta piłkarzy Ruchu Chorzów

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 26 maja 2017 r. w ramach akcji „SZKOŁA W RUCHU” pojawili się w naszej szkole dwaj piłkarze klubu sportowego RUCH CHORZÓW: Jakub Wagner i Bartosz Gęsior. Uczniowie klas 0 – 2 ubrani w kolory klubu sportowego, jak prawdziwi kibice, powitali piłkarzy na sali gimnastycznej specjalną oprawą i kibicowskimi okrzykami: WIELKA, WIELKA, WIELKA… NIEBIESKA ERKA! HEJ, NIEBIESCY, OLE!!!
Następnie rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której uczniowie, wcielający się w role dziennikarzy, zadawali zawodnikom pytania dotyczące ich doświadczeń związanych z piłką nożną i klubem.  Kiedy wszystkie pytania zostały wyczerpane, nasi goście przeprowadzili dla uczniów sprawdzian z wiedzy o Ruchu, z którym uczniowie poradzili sobie znakomicie. Następnie wychowankowie wręczyli piłkarzom prezent w postaci pięknego, własnoręcznie wykonanego portretu kapitana drużyny „Niebieskich” Rafała Grodzickiego oraz album z pracami  dzieci kl.0-2. Zaraz potem przyszła pora na rozdawanie autografów i wykonywanie sobie pamiątkowych grupowych zdjęć z naszymi wyjątkowymi gośćmi. Każda klasa przygotowała specjalny wierszyk, czy okrzyk dla piłkarzy. A na zakończenie na boisku szkolnym zawodnicy Ruchu Chorzów rozegrali z uczniami mini mecz. Pozostali wiernie kibicowali zawodnikom. To był dzień pełen wrażeń!!! Dziękujemy piłkarzom za wizytę w naszej szkole!

Tekst opracowała: p. Anna Kwarciany