Wigilia

Wigilia

W dniu 22 grudnia 2016 r. tradycyjnie, uroczyście obchodziliśmy klasowe wigilie, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne, a przy blasku świec śpiewaliśmy kolędy. W kościele odbyło się wspólne kolędowanie, poszczególnych klas oraz chórku szkolnego, a także emisja filmowych życzeń  nauczycieli i uczniów.
Pierwszy raz zobaczyliśmy projekcję filmu „Opowieść wigilijna” , aktorami byli uczniowie z wybranych klas, a reżyserem  ksiądz Daniel Walusz.
Następnie ksiądz proboszcz Piotr Machoń wraz z panią dyrektor Hanną Gościniak złożyli wszystkim uczniom, nauczycielom świąteczne życzenia. Życzyli nam spokojnych, rodzinnych świąt oraz wypoczynku podczas zimowej przerwy świątecznej.

” ….Mizerna, cicha, stajenka licha,
Pełna niebieskiej chwały.
Oto leżący, przed nami śpiący
W promieniach Jezus mały…”