Warsztaty z fizyki i chemii dla klasy 4a w Pałacu Młodzieży w Katowicach

Dnia 20.01.2022r. klasa 4a uczestniczyła w kolejnych już warsztatach w katowickim Pałacu Młodzieży. Uczniowie jak zwykle z wielkim zainteresowaniem oczekiwali kolejnej praktycznej dawki wiedzy.
W pierwszej części poświęconej chemii uczniowie poznali polimery i ich współczesne zastosowanie. Nie zabrakło zabawy ze sztucznym śniegiem, która przysporzyła im wiele radości.
W kolejnej części dotyczącej fizyki nasi czwartoklasiści poznawali zagadnienia związane z powietrzem i rolę jaką pełni ciśnienie. Wykonali własne łoże fakira i wykonywali różnego rodzaju doświadczenia z balonami.
Warsztaty w Pałacu Młodzieży jak zwykle spełniły oczekiwania uczniów, zaspokoiły głód wiedzy poprzez praktyczne działania, a jednocześnie dały wiele radości.