Udział uczniów klasy 2b w warsztatach fizyczno-chemicznych w  Pałacu Młodzieży

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 20 stycznia 2022 r. klasa 2b uczestniczyła w warsztatach fizyczno-chemicznych w  Pałacu Młodzieży.  Były to zajęcia w ramach projektu Badacze przyrody. 
W pierwszej części poświęconej chemii uczniowie dowiedzieli się, że różne plastikowe opakowania mają swoje oznaczenia, co informuje o nas o rodzaju plastiku użytego do jego produkcji. Następnie poznali właściwości piasku kinetycznego oraz stworzyli sztuczny śnieg. 
Druga część poświęcona była doświadczeniom fizycznym związanym z powietrzem. Uczniowie dowiedzieli się, że powietrze jest mieszaniną gazów. Z zaangażowaniem wykonywali eksperymenty związane ciśnieniem powietrza (strzykawka i balon), mini łożem Fakira i balonem, poznając właściwości powietrza i jego działanie. Każde wykonane doświadczenie dostarczało wszystkim wiele pozytywnych emocji. Liczymy na kolejne takie naukowe wyzwania 🙂