Turniej Scrabble 2016

wpis w: Aktualności | 0

W  dniu 2 grudnia 2016r. odbył się XIV Turniej Scrabble organizowany przez naszą szkołę dla uczniów chorzowskich szkół podstawowych  oraz gimnazjów. W tegorocznym Turnieju Scrabble udział wzięło ogółem 45 uczniów,  w tym 24 uczniów szkół podstawowych oraz 21  uczniów gimnazjów.

Rozgrywki turniejowe odbywały się przy 15 stolikach. Zawodnicy  rozegrali trzy rundy eliminacyjne, które wyłoniły finalistów w 2 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja. Czwartą rundę finałową rozegrali wszyscy zawodnicy.

Runda finałowa wyłoniła laureatów turnieju oraz  najlepszych zawodników tzw. „małego finału”.

 

                                                                         LAUREATAMI XIV Tunieju Scrabble zostali:

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

GIMNAZJA

 

Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Miejsce Imię i nazwisko Szkoła

 

I

 

Emilia Marondel

 

SP nr 14

 

I

 

Mateusz Szewczyk

 

GIM nr 3

 

II

 

Wiktoria Tomecka

 

SP nr 21

 

II

 

Marek Makowski

 

GIM nr 10

 

III

 

Wiktor Kaczor

 

SP nr 1

 

III

 

Daria Szentak

 

GIM nr 8

 

                                                         

                                             WYRÓŻNIENIE i tytuł „ Najlepszego gracza rundy finałowej” otrzymali:

  

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

GIMNAZJA

 

 

Lp

 

Imię i nazwisko

Szkoła Imię i nazwisko Szkoła

 

1.

 

Karol Wojtyczka

SP nr 12 Martyna Fiedor GIM  nr 1

 

2.

 

Wojciech Krzyk

SP nr 12 Kamil Bublij GIM  nr 8

 

3.

 

Monika Magiera

SP nr 37 Wojciech Bojarski GIM  nr 5

 

 

W rozgrywkach nauczycieli-opiekunów zwycięzcą  Scrabblistów została Barbara Bugdoł.

Tegoroczny XIV Turniej Scrabble Szkół Miasta Chorzowa odbywał się w przyjaznej atmosferze, uczniowie z chorzowskich szkół podstawowych i gimnazjów mogli zmierzyć się w pojedynku na słowa, wykazać się wysoką sprawnością językową, a także poznać  uczniów z różnych szkół. Emocji nie brakowało, konkurs zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Chorzowie możliwe było zorganizowanie XIV Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa, jak również uhonorowanie wszystkich laureatów i wyróżnionych zawodników pucharami, nagrodami książkowymi, dyplomami oraz słodkimi niespodziankami.

 

Tekst opracowała: p. Magdalena Jokiel