pexels photo

Szkolny marsz historyczno – krajoznawczy

wpis w: Aktualności | 0

Szkolny marsz historyczno – krajoznawczy

Już po raz kolejny, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie brali udział w szkolnym marszu historyczno – krajoznawczym. 18 i 19 października uczniowie podzieleni na grupy, wybrali się wraz z wychowawcami w kierunku Chorzowa Starego. Każda grupa miała wyznaczone zadania do punktów znajdujących się na mapie, a mających znaczenie historyczne – kościół św. Marii Magdaleny- najstarsza parafia, cmentarz, Plac św. Jana, Szyb Elżbiety, Elektrociepłownia, Szkoła podstawowa nr 24 im. Powstańców Śląskich. Cele zorganizowanego marszu zostały osiągnięte. Uczniowie miłośnicy historii i nie tylko, mieli okazję poznać swój region i historię swojej miejscowości, rozwinąć zainteresowanie krajoznawstwem, wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach
w praktyce, a także lepiej zintegrować się z innymi. Na koniec uczniowie będą mieli okazję zobaczyć prezentację z organizowanego marszu,
a także zostaną wyłonione osoby, które najlepiej radziły sobie podczas zadań.

Tekst opracowała: Joanna Dąbecka