Szkolne Koło Wolontariatu

W ostatnim czasie wolontariusze byli bardzo zapracowani. Odzew społeczności szkolnej na ogłoszone zbiórki dla uchodźców z Ukrainy był ogromny. Dary zajęły całą salę 4.2! Potrzebne były trzy samochody, by przewieźć zgromadzone rzeczy. Wolontariusze Koła i zaproszeni do współpracy uczniowie, każdego dnia segregowali i pakowali przyniesione artykuły. Udało nam się zebrać wszystko, co było na liście potrzeb.

Nadal nie próżnujemy. W nadchodzącym tygodniu będzie można nabyć w cenie 3 zł Świąteczne Kartki Dobroczynne (kartka z kopertą). To już kolejna edycja akcji we współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dochód z ich sprzedaży zasili Fundusz Wsparcia Dzieci z Ukrainy.

W każdej chwili można także przynosić do szatni plastikowe nakrętki. Przekazujemy je rodzicom niepełnosprawnych chłopców, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazywane są na ich rehabilitację.

Dobro CzyńMY!

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny