Święto Konstytucji 3 Maja

wpis w: Aktualności | 0

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie uczciła 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji
3 Maja. W dniu
 28 kwietnia 2017 roku  odbyły się dwie uroczyste akademie. Wszyscy zgromadzeni, w galowych strojach, mieli możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji historii. Uczniowie klas starszych  zaprezentowali inscenizację o tematyce patriotycznej, przypomnieli jak ważne są słowa „Naród”, „Ojczyzna”, „Wolność”. Wspólnie odśpiewaliśmy patriotyczne piosenki, które wzbogaciły uroczystość i dodały jej szczególnego, wyjątkowego charakteru. Akademia miała na celu  przypomnieć uczniom
o ważnym wydarzeniu historycznym, ale także uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań minionych i współczesnych pokoleń Polaków.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka