Światowy Dzień Zdrowia 2022

wpis w: Aktualności | 0

         „Our planet, our health – Nasza planeta, nasze zdrowie” pod takim hasłem będzie obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia 2022. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów zdrowia publicznego na świecie. W środku pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca, w Światowym Dniu Zdrowia 2022, WHO skupi globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrobycie.

Więcej informacji wraz z materiałami do pobrania można znaleźć na https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022

Państwowy Powiatowy Inspektor  Sanitarny w Chorzowie

mgr Aneta Szczęśniak