Światowy Dzień Wody z PAH- 22 marca 2022r.

Obchodami Światowego dnia Wody w naszej szkole zainaugurowaliśmy obchody Tygodnia Wody.

W tym roku obchodzimy ten dzień pod patronatem PAH (Polskiej Akcji Humanitarnej).

Celem obchodów jest szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo każdego człowieka,

• na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,

• za stan naszych wód jesteśmy współodpowiedzialni.

Jakie aktywności zostały przygotowane na obchody Tygodnia Wody?

  1. Każda klasa z wychowawcami będzie oglądała prezentację i filmy dotyczące zasobów wody na świecie. Filmy otrzymane od PAH w prosty i krótki sposób przekazują nam wiedzę dotyczącą stanu zasobów wodnych na świecie.
  2. We wtorek 22.03.2022r. w klasach zostały ukryte kropelki wody. Każdy uczeń, który znalazł taka kropelkę otrzymał słodki upominek od organizatorów. Każda kropla wody była cenna.
  3. Klasy 1-3 na zajęciach miał zabawy dotyczące łowienia rybek.
  4. Klasy 4-6 na zajęciach z wychowawcą będą uczestniczyły w teleturnieju Wodni Milionerzy. Każda drużyna za prawidłowa odpowiedź otrzyma drogocenną kroplę. Zwycięska drużyna drogocenne krople wymieni na słodki upominek.
  5. Klasy 7-8 uczestniczą w wodnym escape roomie. Klasy podzielone na grupy będą miały miedzy innymi do rozwiązania wodne sudoku, uczniowie będą starali się odgadywać hasło czytając alfabet Morse’a oraz będą mieli za zadanie ułożyć puzzle z krajobrazem wodnym. Wynik końcowy, to uzyskanie czterocyfrowego kodu do skrzynki pełnej słodkości.
  6. Uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyli w siedmiodniowych wyzwaniach związanych z wodą. Zapraszamy do zabawy.
  7. W holu na dole powstała też gazetka związana z obchodami.

Tekst opracowała: p. U. Ryś-Sowińska