Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

wpis w: Aktualności | 0

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września i już na stałe wpisał się w tradycje szkoły.
Celem akcji, której pomysłodawcą jest matematyk Andrzej Grabowski (twórca kart grabowskiego) jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem trwającym aż tydzień! Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”. Potem 28 września nastąpił moment kulminacyjny, czyli dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Następuje więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli – egzaminowanymi.

Tekst opracowała: p. M. Górny