Sposoby odżywiania się- runda 11, 28.02.2022r.- 14.03.2022r.

Wśród zwierząt występują różnego rodzaju zależności. Należą do nich między innymi zależności pokarmowe.

Wszystkie zwierzęta są cudzożywne, ale w różny sposób zdobywają one pokarm. Można je podzielić na: konsumentów roślinożernych, konsumentów mięsożernych (padlinożercy, drapieżniki), konsumentów wszystkożernych, destruentów (reducentów) i pasożyty.

 Korzystając w powyższych wskazówek wybierz w każdym pytaniu na podstawie zamieszczonych zdjęć, które zwierzę tam nie pasuje ze względów na sposób pozyskiwania pokarmu oraz  krótko uzasadnij dlaczego takiego wyboru dokonałaś/ dokonałeś.

np. spośród zwierząt:   wilk, krowa, ryś, lew

poprawna odpowiedź:  krowa – ponieważ jest roślinożercą

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Pytania opracowała: p. M. Fragsztajn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.