Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 i pasowanie uczniów klas 1

wpis w: Aktualności | 0

Rok szkolny 2020/2021, który się rozpoczął 1 września potrwa do 25 czerwca. We wtorek uczniowie po raz pierwszy od kilku miesięcy przyszli do szkoły. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka w nowym roku szkolnym będzie odbywać się w formie tradycyjnej. Zawsze witaliśmy nowy rok szkolny bardzo uroczyście. W tym roku z uwagi na sytuację zagrożenia epidemiologicznego ograniczyliśmy się do spotkań z wychowawcami klas. Klasy były podzielone na poszczególne godziny, tak, by wszyscy uczniowie jednocześnie się nie tłoczyli.
1 września odbyła się także mała uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. Pani Dyrektor mgr Hanna Gościniak powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały pasowane na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Wszystkim uczniom  życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Tekst opracowała : p. J. Dąbecka