Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dziś obchodziliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 7a przypomnieli nam okoliczności powstania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, ustawy zasadniczej.

Dzięki ósmoklasistom bliższa stała się nam Konstytucja RP obecnie obowiązująca.

Antoni z klasy 7a uświetnił tę część akademii dwoma utworami odegranymi na akordeonie.

Grzegorz z 7a z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego zachęcił nas do poznania historii walk o Śląsk i odwiedzenia Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Mogliśmy też powspominać naszą wspólną wyprawę na Górę Świętej Anny w piękny jesienny dzień 2019 roku rozpoczynającą obchody 100–lecia Powstań Śląskich.

Uroczystość zakończyli dziarscy pierwszoklasiści piosenką „Dzień dobry mówiąc Polsce”.

Wzruszenie, duma, radość … Wielu uczniów i nauczycieli przygotowało specjalnie na ten dzień biało-czerwone awatary.

Życzymy wszystkim udanej MAJÓWKI,
Agnieszka Mieszała i Agnieszka Reim