Rekolekcje Wielkopostne 2022

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 27-29.04.2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłych rekolekcjach pod hasłem „Zbudowani”. Uczestnicy mieli okazję zbudować wiele wartościowych rzeczy. Przede wszystkim poczucie własnej wartości, ale także relacje z samym sobą i innymi. Te dni, choć bez zajęć dydaktycznych, były wypełnione rozmaitymi działaniami. Młodsi uczniowie mieli okazje wraz z owieczką Melą przyjrzeć się swoim emocjom. Również starsi poruszali tą tematykę, uczestnicząc w warsztatach z psychologiem. Uczestnicy w ramach zajęć budowali również dosłownie, gdyż każdy dołożył własnoręcznie wykonaną cegiełkę do tworzonej na koniec rekolekcji wspólnej budowli. Oprócz różnorodnych zajęć w szkole, każdego dnia odbywało się spotkanie w kościele, a w piątek również Eucharystia. Istotną rolę w czasie całych rekolekcji pełniła muzyka. Wszystkie spotkania uświetniała swoim śpiewem scholka, a zwieńczeniem rekolekcji był niosący wiele pozytywnej energii koncert Małego TGD. Serdecznie dziękujemy księdzu Sebastianowi i wszystkim organizatorom za ten niezapomniany czas.

Tekst opracowała: Celina Frańczak