clinic doctor health hospital

Projekt „Nauka dla ciekawskich”

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 19.10.2016r. uczniowie naszej szkoły byli na pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach w Pałacu Młodzieży w Katowicach pt. „Nauka dla Ciekawskich”. Uczniowie  mieli zajęcia o WODZIE  w ujęciu chemicznym i biologicznym. Nauka rzeczywiście jest CIEKAWA i trzeba być CIEKAWSKIM…  Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy. Na chemii  uczniowie poznawali budowę cząsteczki wody oraz otrzymywali wodę. Natomiast na biologii poznawaliśmy organizmy żyjące w środowisku wodnym i ich przystosowania. Jednak najciekawsze było oglądanie pod lupą lub mikroskopem organizmów żywych związanych z wodą np. stułbi czy pantofelka. Wszyscy pełni ekscytacji i fascynacji zakończyli zajęcia i już czekają na  kolejne. Opiekunem wyjścia była p. Urszula Ryś-Sowińska.

 

 

Tekst opracowała: Urszula Ryś-Sowińska