UNICEF MALI

Projekt „MALI uczniowie idą do szkoły”

wpis w: Klub szkół UNICEF | 0

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do kolejnego Projektu Edukacyjnego UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”. Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci z zagadnieniem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali.

W oparciu o specjalnie przygotowane materiały uczniowie dowiedzieli się dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. Na podstawie materiału filmowego, nakręconego w tym roku w Mali, uczniowie poznali problemy swoich rówieśników z Afryki.

Następnie uczniowie przystąpili do tworzenia swoich książek. Było to trudne zadanie dla uczniów szkoły podstawowej, ale wykonali je znakomicie. Książki, które powstały były ciekawe, oryginalnie wykonane i efektownie ozdobione. Wszystkie „dzieła” zostały wystawione na sprzedaż podczas świątecznego kiermaszu i jak się można było spodziewać, wszystkie znalazły nowych właścicieli. Udało nam się zebrać kwotę 408 zł. Mamy nadzieję, że te pieniądze pomogą dzieciom z Mali cieszyć się edukacją.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeprowadzić ten projekt na terenie naszej szkoły!