Kodowanie dla najmłodszych

Już od początku roku szkolnego uczymy się całkiem nowego języka – języka programowania. Dzięki temu rozwijamy u dzieci logiczne myślenie, orientację przestrzenną i umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo jest to dla nas, jak i dla podopiecznych świetna zabawa!

Godziny kółka

W związku z ogromnym zainteresowaniem, zwiększyliśmy liczbę godzin przeznaczonych na kółko programowania, aż do 21h miesięcznie. Z zajęć skorzystać mogą uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Klasy starsze w ramach informatyki poznają programy Balti oraz Scratch, czasami grają w Scottie Go!

Co robimy na kółku?

– Programujemy na planszach edukacyjnych
– układamy proste algorytmy za pomocą strzałek, wydajemy polecenia robotowi.
– Gra karciana cody Roby
– wyznaczanie i zapisanie trasy, rywalizacja dogoń robota.
– Code.org – strona, na której utrwalamy umiejętności wytrenowane na planszach edukacyjnych.
– Scottie Go! – gra planszowa z prołączniem elektroniki, której głównym celem jest zdobycie wszystkich części statku kosmicznego głównego bohatera. Aby pomóc bohaterowi, należy wykonywać zadania o różnym stopniu trudności. Gra dla klas 3, została zakupiona przez radę rodziców i samorząd uczniowski.

Konkurs programowania

Pod koniec kółka programowania, organizujemy konkurs, gdzie można wygrać złotą myszkę programisty! Dodatkowo, pod koniec roku, odbędzie się turniej międzyklasowy, gdzie do wygrania będzie złota klawiatura. Więcej informacji znajdą Państwo na facebooku (https://www.facebook.com/sp12chorzow/) 🙂