pexels photo

Pasowanie na Ucznia 12-stki

10 października 2016 r w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia klas 1a i 1b. Uroczystość poprowadziła pani Agnieszka Kot. Część artystyczną przygotowali wychowawcy Joanna Kine, Anna Sendra- Kempny, Aneta Opara, Agnieszka Kot. Dzieci pod kierunkiem wychowawców, popisały się recytacją wierszy i zaśpiewały wiele wspaniałych piosenek.

„…Kim ja jestem? Wie każdy z was! Do pierwszej klasy idę pierwszy raz. Niosę tornister , w nim książki i zeszyty. W nowym piórniku mam kredki, długopisy. Kim ja jestem? Wie każdy z was!…”.

Po wspaniałym występie uczniowie zostali obdarowani licznymi owacjami rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

W drugiej części uroczystości, uczniowie odśpiewali hymn Polski w obecności Pocztu sztandarowego, następnie przystąpili do ślubowania:

„…Ślubuję być dobrym Polakiem. Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Przyrzekam uczyć się pilnie, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole…”.

Po ślubowaniu nastąpił kolejny doniosły moment Pasowanie przez Panią Dyrektor Hannę Gościniak, uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Na zakończenie uroczystości Pierwszacy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zaśpiewali piosenkę „ W naszej klasie jak w rodzinie”.

Tekst opracowała: Magdalena Jokiel