Obchody Dnia Śląskiego w dniu 11.02.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

W naszej szkole tradycją jest, że ostatni dzień przed feriami to Dzień Śląski. Przywołujemy wówczas różne tradycje związane z regionem, postacie czy wydarzenia. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej śląskim strojom. Dowiedzieliśmy się czym są jelenioki, wierzcheń czy kabotek. Porównaliśmy kolory pióropuszy na czako i obejrzeliśmy paradę górniczą. Zajrzeliśmy również do pana Hilarego, który szukał swoich breli w różnych częściach garderoby, między innymi w galotach i fuzeklach, a wiecie gdzie znalazł? W tym roku ponownie zawitaliśmy do karczmy śląskiej na żurek, oczywiście ubrani w elementy stroju śląskiego! Nasze dziewczynki w tym dniu miały piękne galandy, a chłopcy jedwobki! Niektórzy ubrali nawet kompletny śląski strój. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!