Nasza szkoła włączyła się w akcję „Niepodległa do Hymnu!” z okazji Święta Niepodległości.

wpis w: Aktualności | 0

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole odbyło się w tym roku w sposób nietypowy. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie mogliśmy spotkać się na uroczystej akademii, jak to miało miejsce do tej pory. W związku z tym, akademia przybrała formę zdalną. Uczniowie przygotowali krótką inscenizację oraz zagrali i zaśpiewali utwory patriotyczne, co zostało nagrane i udostępnione dla całej społeczności szkolnej. Oprócz tego w dniu 10.11.2021r. o godzinie 11.11 wszyscy ubraliśmy się odświętnie, by podkreślić wagę nadchodzącej uroczystości.

Bardzo wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu. Również ten zwyczaj przyjął inną formę niż dotychczas. Drzwi sal zostały otwarte, a uczniowie całej szkoły pozostając w salach odśpiewali jednocześnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów:

Święto Niepodległości 1 – plik mp4
Święto Niepodległości 2 – plik mp4
Święto Niepodległości 3 – plik mp4
Święto Niepodległości 4 – plik mp4
Święto Niepodległości 5 – plik mp4
Święto Niepodległości 6 – plik mp4
Święto Niepodległości 7 – plik mp4
Święto Niepodległości 8 – plik mp4
Święto Niepodległości 9 – plik mp4
Święto Niepodległości 10 – plik mp4
Święto Niepodległości 11 – plik MOV

Opracowały: p. Alicja Pawlikowska, p. Celina Frańczak